Masz pytania? Zadzwoń: 662 110 551 lub 662 110 552

Doradzamy Pomagamy Budujemy

Pozbud T&R S.A.

Nieustanne zdobywanie nowych doświadczeń pozwoliło bardzo szybko zyskać miano producenta stolarki wysokiej jakości. Stałe podnoszenie poziomu produkcji i wdrażanie nowoczesnych technologii przyczyniło się do rozwoju i w krótkim czasie sprawiło, że stali się istotnym graczem na rynku europejskim.

Szczególnie dynamiczny rozwój miał miejsce w latach 2008-2012, kiedy to zainwestowali w nowoczesną, zautomatyzowaną linię produkcyjną UC MATIC niemieckiej firmy Weinig. Linia ta jest pierwszą tego typu w Polsce i jedną z dziesięciu w Europie. Pozwala ona na równoczesną produkcję sześciu różnych profili okiennych przy niemal całkowitej automatyzacji, dzięki czemu osiągnęliśmy najwyższy poziom precyzji wykonania przy bardzo dużej wydajności produkcji.

W połowie roku 2011 w fabryce w Słonawach uruchomili linię produkującą różnego typu drzwi wewnętrznych. W jej skład wchodzą najnowocześniejsze maszyny renomowanych producentów takich jak: Bürkle, Raichenbacher, Cefla, Weinig. Dzięki temu poszerzyli swoje portfolio produktowe i stworzyli nową markę - Castello.

Lata 2011-2013 to kolejne inwestycje. Odkupiona została od konkurencyjnej firmy nieruchomość w miejscowości Grzywna pod Toruniem o powierzchni ponad 2,5 ha, na której znajdują się hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m2. Po remoncie hal w styczniu 2012 r.  uruchomili tam linię do produkcji drewnianych podłóg. Odkupiona została również nieruchomość w Toruniu przy ul. Studziennej 58 o powierzchni ponad 400 m2. Po gruntownym remoncie otwarzyli tam swój nowy salon firmowy, który poza obsługą klientów lokalnych zajmuje się również sprzedażą eksportową. Salon otrzymał wyróżnienie programu „VIP Najlepsze Salony Stolarki”. 

Ponadto w 2013 r. została przeniesiona siedziba spółki do nowego lokum przy ul. Bukowskiej w Wysogotowie. Również tam otwarzyli nowy salon firmowy.

Rok 2015 okazał się dla Pozbudu przełomowym. Uruchomione zostały nowe linie produkcyjne odpowiedzialne za malowanie oraz okuwanie i szklenie. Dzięki temu stali się najnowocześniejszym producentem stolarki otworowej drewnianej w Polsce i trafili do ścisłej czołówki europejskiej. Na terenie fabryki powstaje również nowoczesne centrum szkoleniowe, biura oraz salon sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1200 m2.

www.pozbud.pl